top of page

Szkolenia grupowe

Zaktualizowano: 27 lis 2023


Ten BLOG będzie poświęcony nie tylko informacjom na temat zrealizowanych szkoleń grupowych, ale również chciałbym poruszyć i poruszać temat prowadzenia takich szkoleń bez względu na to czy będą to wykłady, warsztaty czy ćwiczenia praktyczne.


Dlaczego?

Przez prawie trzydzieści lat uczestniczyłem jak i prowadziłem setki szkoleń, nie tylko w służbie wojskowej, ale także na rynku cywilnym. Byłem między innymi wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu jak i robiłem prelekcje dla innych Uczelni czy Instytucji. Zdarzyło mi się także robić "prelekcje" w przedszkolu:):):)


Zetknąłem się z różnym podejściem szkoleniowym, jednak co mnie uderzyło najbardziej to to, że wielu szkoleniowców albo nie ma pomysłu na swoje zajęcia, albo popadli w rutynę albo stracili wiarę w to co robią. I tutaj, jak i w #FPS, Bezpieczeństwie Informacji, Bezpieczeństwie osobistym i generalnie w większości dziedzin życia, liczy się KONTEKST.


Kontekst w moich "pracach" będzie pojawiał się często i będzie grał jedną z głównych ról.


W szkoleniu grupowym KONTEKST ma jednak co najmniej dwa różne znaczenia....

Po pierwsze KONTEKST szkolenia, czyli temat, cel i zakres, i po drugie KONTEKST grupy, który w tym przypadku jest ważniejszy, a mianowicie, kogo szkolimy i dla kogo przygotowujemy informacje. Dla przykładu, prowadząc szkolenie z bezpieczeństwa informacji w Szpitalu dla personelu ds. bezpieczeństwa, zajęcia będą prowadzone inaczej niż zajęcia z tej samej tematyki dla Personelu Medycznego.16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page