top of page

PiRO SZKOLENIE PODSTAWOWE LEVEL 1

9 sty 2024

PiRO (Pistolet i Rewolwer Obronny) to jedna z dyscyplin strzelectwa dynamicznego oficjalnie wpisana do PZSS. Jest "polską wariacją" na temat IDPA. Szkolenie podstawowe Level 1 ma dać podwaliny w postaci wiedzy i umiejętności dla osób zaczynających przygodę z PiRO

CO:

  • PiRO SZKOLENIE PODSTAWOWE – LEVEL 1

Organizowane przez Projekt WXC wraz z NTS – Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie oraz we współpracy z PiRO Śląsk.


GDZIE:

  • Strzelnica Mex Shooting Range & Club – Ząbki.


KIEDY:

  • 24 lutego 2024 roku. Start godzina 09.00. Zaczynamy godzinnymi zajęciami teoretycznymi. OD 10.00 wchodzimy na oś.


INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:

Szkolenie dla osób stawiających pierwsze kroki w PiRO. Na szkoleniu zostaną omówione przepisy PiRO, klasy broni, klasy sprzętowe, sprzęt i wyposażenie strzelca, rodzaje kabur, ładownic, strój.

Na zajęciach praktycznych przećwiczymy: ciąg kaburowy, wymiany magazynka z odzyskiem i bez zgodnie z przepisami PiRO, strzelanie praktyczne: pojedyncze, dublety, wielostrzały, sekwencje i kolejność taktyczną. Szkolenie jest przeznaczone dla osób posiadających własną broń.

W wyjątkowych przypadkach możliwe jest odpłatne użyczenie broni, amunicji i wyposażenia organizatora – obowiązuje opłata za zużytą amunicję i wypożyczenie broni.

Niezbędne są: pistolet centralnego zapłonu (lub rewolwer), kabura przylegająca do ciała (na pas przy spodniach) minimum dwa magazynki (idealnie trzy magazynki z uwagi na przepisy PiRO), minimum jedna ładownica, minimum 150 szt. amunicji, odzież wierzchnia zakrywająca broń i ładownicę.

Koszt szkolenia z własną bronią i amunicją: 400zł z VAT, dla członków NTS oraz STS koszt 360 zł z VAT (wystawiam fakturę), zadatek 75 zł.

WPŁATY: wpłat zadatku jak i kwoty głównej proszę dokonać na konto: PROJEKT WXC nr konta: 19 1240 1024 1111 0011 1791 7320


zadatek do 02.02.2024 roku z opisem: ZADATEK PiRO Level 1,


pozostała część kwoty do 16.02.2024 roku z opisem: PiRO Level 1.


Szkolenie poprowadzi Ernest „Biały” Białecki - utytułowany zawodnik PiRO.

Zapisy i informacje: mail: projektwxc@projektwxc.com – proszę podać: Imię, Nazwisko, telefon kontaktowy, informację czy jest się członkiem NTS lub STS oraz informację czy uczestnik posiada własną broń.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA DO 15 SZKOLONYCH.

bottom of page