top of page

PIKNIK STRZELECKI "Strzelaj z Przyjaciółmi Vadera" vol. 3.0

19 sty 2024

III Edycja znanego już Pikniku Strzeleckiego w innej, autorskiej formule. Tym razem jeszcze więcej szkolenia, strzelania, jedzenia, niezapomnianej atmosfery i innych atrakcji.

Moi Drodzy,

III Edycja Pikniku Strzeleckiego „Strzelaj z Przyjaciółmi Vadera” będzie realizowana, jak wiecie z zajawki wydarzenia, 18-19 maja 2024 roku na strzelnicy Gołąbki pod Pasłękiem, 20 km od przepięknego Elbląga. Piknik ma w swoim zamyśle i założeniu promować strzelectwo jako rodzaj aktywności oraz umożliwić miłe spędzenie czasu w fantastycznej atmosferze, wśród fantastycznych ludzi.


OGÓLNY PLAN PIKNIKU:


 • 18.05.2024 r. – PISTOL DAY;

 • 18.05.2024 r. w godzinach 12.00 – 15.00 – „DRZWI OTWARTE” – Strzelanie rekreacyjne z NTS;

 • 19.05.2024 r. – RIFLE&SHOTGUN DAY.


W tym roku Piknik będzie organizowany w trzech podstawowych formułach:


1. Formuła FULL OPCJA – dwa dni szkolenia i dobrej zabawy. Cena – 700 PLN. W cenie:

 • strzelanie z pistoletu (90 sztuk),

 • strzelanie z karabinka (40 sztuk),

 • strzelanie ze strzelby (25 sztuk),

 • zajęcia z podstaw bushcraftu,

 • podstawy łucznictwa,

 • atrakcje dla dzieci,

 • grill oraz ognisko.


2. Formuła PISTOL DAY – jeden dzień szkolenia (pierwszy) i dobrej zabawy. Cena – 425 PLN. W cenie:

 • strzelanie z pistoletu (90 sztuk),

 • zajęcia z podstaw bushcraftu,

 • podstawy łucznictwa,

 • atrakcje dla dzieci,

 • grill oraz ognisko.


3. Formuła RIFLE&SHOTGUN DAY – jeden dzień szkolenia (drugi) i dobrej zabawy. Cena – 475 PLN. W cenie:

 • strzelanie z karabinka (40 sztuk),

 • strzelanie ze strzelby (25 sztuk),

 • zajęcia z podstaw bushcraftu,

 • podstawy łucznictwa,

 • atrakcje dla dzieci,

 • grill oraz ognisko.


Piknik, jak zwykle u nas, będzie odbywał się w zorganizowanej formie, z podziałałem na grupy szkoleniowe. Dodatkowo dla osób strzelających, posiadających broń lub pracujących z bronią, będzie stworzona osobna grupa szkoleniowa, na której poćwiczymy bardziej wymyślne elementy , a na koniec każdego dnia szkoleniowego zorganizujemy mini zawody strzeleckie i zrealizujemy małe współzawodnictwo.


Dla dzieci do 15 roku życia przewidzieliśmy:

 • strzelanie z wiatrówek, ASG,

 • z broni bocznego zapłonu oraz

 • zapoznawczo z pistoletu centralnego zapłonu (oczywiście wszystko będzie zależne od wieku, siły i chęci dziecka, a przede wszystkim rodziców/opiekunów).


Poza tym dla dzieci zajęcia z łucznictwa pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z Akademii Cichowlas, strzelanki na NERFY i inne.


Ponadto, pierwszego dnia Pikniku w godzinach 12.00 – 15.00 zrealizujemy coś w rodzaju „DRZWI OTWARTYCH” dla wszystkich, którzy nie chcą brać udziału w pełnym szkoleniu, ale chcieliby strzelić rekreacyjnie czy obejrzeć wystawioną broń.


Za tą część Pikniku będzie odpowiadał NTS – Nadwiślańskie Towarzystwo Strzeleckie, które przygotuje dla Was bardzo atrakcyjne pakiety cenowe i ilościowe, o czym dowiecie się już w lutym.


Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwał doświadczony Zespół Instruktorów i Prowadzących Strzelanie z Projektu WXC oraz Stowarzyszenia Rota Bellatoris, a także niezastąpiony Piotr – Ratownik Medyczny.


Nad dobrym samopoczuciem będzie czuwał niezastąpiony Zespół Wsparcia Projektu WXC.

W ramach Pikniku będziemy gościć redaktora Michała Kwiatkowskiego z opiniotwórczego programu Strzelnica.TV, a że wiemy, że redaktor Michał opisuje i ocenia nie tylko broń, amunicję, sklepy czy szkolenia, ale również jedzenie, dlatego też „MICHA będzie wyśmienita”.


Jednocześnie w ramach Pikniku będą wystawione stanowiska (sklepiki) z rękodziełem, lemoniadą, gadżetami Projektu WXC i innymi. Płatność tylko gotówką.


Czyli dla każdego coś fajnego!!!!


GODZINOWY PROGRAM PIKNIKU:


18.05.2024 roku:

 08.30 – 09.00 – rejestracja uczestników;

 09.00 – 09.15 – warunki bezpieczeństwa oraz podział na grupy;

 09.15 – 12.30 – zajęcia w grupach / zajęcia dla dzieci;

 12.00 – 15.00 – DRZWI OTWARTE – STRZELANIE Z NTS;

 12.30 – 15.00 – BUSHCRAFT/Łucznictwo/przerwa

 15.00 – 17.30 – zajęcia w grupach/atrakcje dla dzieci/strzelcy doświadczeni – mini zawody;

19.05.2024 roku:

 09.15 – 10.00 – rejestracja uczestników, warunki bezpieczeństwa przydzielenie do grup szkoleniowych;

 10.00 – 14.30 – zajęcia w grupach / zajęcia dla dzieci;

 14.30 – 15.30 – przerwa;

 15.30 – 17.30 – zajęcia w grupach / strzelcy doświadczeni mini zawody.

Na zakończenie imprezy przewidziane jest losowanie nagród dla strzelców początkujących, natomiast dla strzelców zaawansowanych przewidziane są nagrody w mini zawodach każdego dnia Pikniku.


Oczywiście dzieci poza swoimi zajęciami będą mogły uczestniczyć w miarę możliwości w zajęciach z rodzicami z zakresu bushcraftu czy łucznictwa. Nie przewiduje się wspólnego szkolenia strzeleckiego dzieci do 15 roku życia razem z dorosłymi.


KOSZTY PIKNIKU:

Osoby dorosłe i dzieci powyżej 15 roku życia bez własnej broni i amunicji;


 • FORMUŁA FULL OPCJA – 700 PLN (zadatek bezzwrotny w wysokości 100 PLN/osobę);


 • FORMUŁA PISTOL DAY – 425 PLN (zadatek bezzwrotny w wysokości 75 PLN/osobę);


 • FORMUŁA RIFLE&SHOTGUN DAY – 475 PLN (zadatek bezzwrotny w wysokości 75 PLN/osobę).


Osoby dorosłe z własną bronią i amunicją – od 225 do 500 PLN w zależności od tego jakie jednostki broni posiadacie (np. czy tylko pistolet, czy karabinek, itd.). Uczestników z własną bronią wyceniamy indywidualnie. W tym celu prosimy o kontakt mailowy, w którym wskażcie jakie jednostki broni posiadacie oraz w której formule planujecie uczestniczyć. Zadatek bezzwrotny dla osób z własną bronią i amunicją – 50 PLN.


Dzieci do 15 roku życia – 175 zł (w cenie ASG, wiatrówka, pobyt na strzelnicy, catering 15 szt. amunicji pistoletowej centralnego zapłonu oraz 30 szt. amunicji bocznego zapłonu a także dostęp do atrakcji). Cena bez względu na FORMUŁĘ. Zadatek bezzwrotny – 50 PLN.


ZNIŻKI:

Obowiązują następujące zniżki:

 • 5% - zniżka rodzinna – zniżka dla każdego dorosłego członka rodziny, jeżeli przyjeżdżacie z co najmniej jednym dzieckiem (zasada 2+1, 2+2, itd.)

 • 10% - zniżka funkcyjna - dla mundurowych, pracowników cywilnych służb mundurowych, uczestników STS i grup funkcjonalnych w Projekcie WXC;

 • 12% - zniżka funkcyjna - jeżeli jesteś mundurowym / pracownikiem cywilnym służb i jesteś jednocześnie w STS lub w którejś z grup funkcjonalnych Projektu WXC;

Zniżka rodzinna łączy się ze zniżkami funkcyjnymi, ale nie sumuje się. (To znaczy: jeśli jesteś mundurowym i przyjeżdżasz na Piknik ze swoją żoną/partnerką i pociechą, to Ty masz 10% zniżki, Twoja żona/partnerka 5% i małoletni/małoletnia - 5%.


ZAPISY:

Zapisy i wpłaty na konto proszę dokonać do dnia 19 kwietnia 2024 roku. Wpłata zadatku do 15 marca 2024 roku. Wpłata zadatku gwarantuje uczestnictwo.


Ilość miejsc jest ograniczona!!!! Maksymalna liczba miejsc to 60 osób.

Proszę podać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz adres zamieszkania. W ciągu 7 dni od waszego maila otrzymacie Państwo informację potwierdzającą fakt wstępnego wpisania na listę uczestników Pikniku (po wpłynięciu zadatku możecie być pewni miejsca). Na dwa tygodnie przed wydarzeniem otrzymacie Państwo informację na temat tego co zabrać, jak się przygotować oraz regulamin i kartę zgód.

 • Wpłat należy dokonać na numer konta:


Projekt WXC

Nr. Konta: 19 1240 1024 1111 0011 1791 7320

W tytule wpłaty proszę wpisać: Imię i nazwisko - Piknik Strzelecki – maj 2024 oraz FORMUŁĘ, którą wybieracie. Jeżeli dokonujecie wpłaty za większą liczbę osób to proszę wpisać pierwsze litery imion oraz nazwisko.


Informacje na temat pakietów cenowych na „DRZWI OTWARTE” ukażą się w poście w LUTYM 2024 roku. Na DRZWIACH OTWARTYCH opłaty będziecie regulować na miejscu.


UWAGA!

Dla przyjeżdzających jest możliwość wykupienia noclegów ze zniżką w Hotel Focus Premium w Elblągu. Hasło oraz dane dotyczące ewentualnej rezerwacji osoby zainteresowane otrzymają na maila.

bottom of page